Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Cefalù

     Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Zamieszkana przez ok. 5.000.000 mieszkańców jest popularnym miejscem odwiedzanym przez wczasowiczów i turystów. Jednym z najbardziej znanych, turystycznych miast jest Cefalù, położone na północnym wybrzeżu.

     Cefalù to bardzo stare miasto. Już w V wieku p.n.e. tereny te były zamieszkane. Od tego czasu na przestrzeni wieków było we władaniu wielu nacji: Greków, Syrakuzan, Kartagińczyków, Rzymian, Bizantyjczyków, Gotów, Arabów, Normanów i Hiszpanów. Jest położone pomiędzy morzem a wysoką skałą La Rocca, która góruje nad miastem. Wznosi się na wysokość 270 metrów, a z góry rozpościera się piękny widok na morze i miasto. Znajduje się na niej również wiele zabytków: od pozostałości świątyni Diany z V w p.n.e, aż do XVI wiecznych fortyfikacji obronnych.

     Oprócz wielu zabytków, krętych i wąskich uliczek w mieście znajduje się piaszczysta plaża i cała infrastruktura wypoczynkowa: hotele, restauracje, piękne, małe knajpeczki, dyskoteki, kluby nocne i muzea. Jest to zachęcające do odwiedzin, bo można wypocząć i wspaniale się bawić.

     Poniżej zamieszczamy zdjęcia z Cefalù. Zapraszamy do odwiedzin.

Z.W.

Ładuję stronę