Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Cape Town

      Cape Town, po polsku Kapsztad położony jest w Republice Południowej Afryki, na południu kontynentu. Jest najstarszym miastem w Afryce. Pierwszy osadnik zamieszkał tam 6 kwietnia 1652 roku. W tym samym roku zostało założone miasto jako stacja zaopatrzenia statków okrążających Afrykę w drodze do Azji.

     Leży u stóp Góry Stołowej, nad zatoką o tej samej nazwie, na północ od Przylądka Dobrej Nadziei.  Liczy sobie 3,5 mln mieszkańców i jest miastem wielojęzycznym i wielonarodowościowym. 42% ludności to Koloredzi, ciekawa rasa powstała ze zmieszania się ludów Khoisan, Burów oraz Malajów. Czarni Afrykanie stanowią 38%, biali 16%.

     Kapsztad znany jest jako miasto w którym dokonano pierwszego przeszczepu serca. Dokonał tego w dniu 3 grudnia 1963 roku dr Christiaan Barnard. W 2010 roku Kapsztad był jednym z miast - organizatorów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

     Można również stwierdzić, że położenie Kapsztadu powoduje, że jest jednym z najpiękniejszych miast świata. Widać to zresztą na poniższych fotografiach.

Z.W.

     

Ładuję stronę