Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Baños de Agua Santa

     Baños jest drugim największym miastem, zaraz po Ambato, w prowincji Tungurahua w środkowym Ekwadorze. Niektórzy powiedzą, że nie jest przecież takie wielkie, ponieważ liczy sobie zaledwie 15.000 mieszkańców, ale za to znajduje się jako ostatnie przed dotarciem do puszczy Amazonki. Nazywane jest dlatego bramą do Amazonii. Leży na wysokości 1.820 m n.p.m. i jest głównym ośrodkiem turystycznym regionu.

     Nazwa miasta wywodzi się od gorących źródeł, zlokalizowanych wokół miasta. Mają one właściwości lecznicze ze względu na zawartość różnych składników mineralnych. Nad miastem góruje aktywny wulkan Tungurahua, który co jakiś czas eksploduje popiołem i lawą. Mieszkańcy są przyzwyczajeni do tych ciągłych wybuchów, ale bywało już, np. w październiku1999 roku, kiedy wszyscy mieszkańcy dla swojego bezpieczeństwa zostali ewakuowani na kilka tygodni.

     Ze względu na swoje położenie i dzikie piękno ( samych wodospadów jest tam około 60) przyciąga wielu entuzjastów sportów ekstremalnych. Oprócz zwykłej turystyki preferuje się kanioning, rafting, spływy kajakowe, skoki na bungee, turystykę pieszą, rowerową i jazdę konną.

     Miasto znane jest też z produkowanych tam cukierków toffi i sprzedaży figurek drewnianych papug z drewna balsa.

     Poniżej zamieszczamy zdjęcia Baños i jego najbliższych okolic z wulkanem Tungurahua i atrakcjami turystycznymi.

Z.W.

    

Ładuję stronę