Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Atrakcje Turystyczne w Polsce, atrakcje, które przyciągają turystów: Poznaj je z nami

Jak Polska długa i szeroka, w każdym mieście czy zakątku naszego kraju znajdują się miejsca warte odwiedzenia. Być może nie wszystkim są Wam znane. Zapraszamy w wirtualną podróż po tych ciekawych miejscach.

Zobacz wszystkie oferty

W poniższym artykule przedstawiamy niektóre z nich.

Zaczniemy od Pomorza.

W okolicach Ustki znajduje się Megalandia, kraina w której czarodziej wszystko powiększył... Można tam spotkać wielkiego pluszowego misia, ogromny kubek, wielkie ciacho, MEGA gry i zabawy m.in. cymbergaj, jenga, domino, MEGA klocki, MEGA strefę dmuchanych zamków i zjeżdżalni, na której można się bawić do woli i bez limitu czasu.

Blisko centrum Ustki, tuż przy zachodnim falochronie portowym znajduje się czynny codziennie, kompleks niemieckich Bunkrów Blűchera. 
W samym sercu Ustki, Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa, atrakcja dla wszystkich, którzy pragną, chociaż na chwilę cofnąć się w czasie. 
W pobliskim Słupsku i Redzikowie mamy dwa Parki Wodne, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. W Słupsku znajduje się również Park Trampolin - Jump2Sky - fantastyczna rozrywka dla dzieci i dorosłych.

Z Gdyni możesz udać się Promem Stena Line w podróż do Karlskrony małego i urokliwego szwedzkiego miasta. 


Kilkaset interaktywnych stanowisk, wystawy czasowe, pokazy, warsztaty, doświadczenia, wszystko to znajdziecie w gdyńskim Centrum Nauki Experyment.
W podróż do świata nieograniczonej wyobraźni, nieskrępowanej zabawy, genialnych konstrukcji i projektów zabierze was Klockownia w Gdańsku.

Regionem atrakcyjnie turystycznie są Kaszuby. To piękne krajobrazy, malownicze jeziora, lasy i wzgórza. 

W Kaszubskim Parku Miniatur i Gigantów zobaczymy miniatury znanych budowli wykonanych w skali 1:25.

W Garczynie na Farmie Strusi Afrykańskich żyje ponad 300 strusi. Została ona założona w lipcu 1993 roku i jest pierwszym takim miejscem w Polsce. Szybko stała się niezwykłą atrakcją turystyczną, przyciągającą co roku wielu zwiedzających.

Dla miłośników wodnych atrakcji polecamy firmę Kajaki Młyn Korne, która zorganizuje spływ kajakowy. Oprócz kilku proponowanych szlaków daje możliwość wyznaczenia swojej indywidualnej trasy.

W Chmielnie w Pracowni Kaszubskiej Ceramiki Neclów można obejrzeć mistrzów garncarstwa przy pracy i spróbować stworzyć własne naczynie. Pracownia jest czynna przez cały rok, a wstęp to jedyne 10 zł od osoby. Dla grup zorganizowanych powyżej piętnastu uczestników – osoba oprowadzająca gratis.

Z zajęciami codziennymi oraz sztuką ludową Kaszubów zapoznamy się w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera. Większość eksponatów pochodzi z XIX wieku i są to przedmioty związane z codziennym życiem.

A może lot balonem? Taką atrakcję zapewni Firma Loty Balonem i Loty Widokowe Wejherowo. Są to swobodne przeloty nad wybranym terenem. Baza jest w Wejherowie, ale polecieć można prawie wszędzie.

Dla miłośników egzotycznych zwierząt i dobrej zabawy Lemur Park Rumia. Mnóstwo atrakcji w cenie jednego biletu.

Nieopodal znajduje się magiczna kraina zamieszkała przez niezwykłe istoty, z kaszubskich legend i baśni, Czarogrody Celbowo. Pobyt w parku jest idealnym pomysłem na spędzenie czasu z całą rodziną.

Atrakcji dla dużych i małych nie zabraknie w Parku Ewolucji w Sławutówku. Atrakcje w nim, nawiązują do życia, jakie istniało miliony lat temu na Ziemi. W niezwykle ciekawy sposób przedstawiają historię naszego globu, od Wielkiego Wybuchu do świata starożytnego.
W Sławutowie znajduje się rekonstrukcja Osady Średniowiecznej z przełomu IX-X w. Miejsce to pokaże Wam, jak dawniej rozwinięte było rzemiosło. Poznasz garncarza, tkaczkę, piekarza, kowala, czy zielarza, w towarzystwie, których zwiedzisz 8 chat, zobaczysz, jak żyli i pracowali nasi przodkowie.

W Malborku znajduje się największy zamek gotycki Muzeum Zamkowe w Malborku. Potężny kompleks z czerwonej cegły, który monumentalnie wynosi się ponad miasto. Można obejrzeć go z perspektywy wody. Zapewnią to Rejsy po Nogacie.

W DinoParku w Malborku wkraczając na ścieżkę edukacyjną umieszczoną w tajemniczym lesie, możecie poznać i zobaczyć ponad czterdzieści ruchomych dinozaurów, które przeniosą Was w odległe czasy prehistoryczne.

Zobacz więcej ofert w Pomorskim

Na Pomorzu Zachodnim także nie sposób się nudzić.

W głębi kołobrzeskiego portu, w dawnym forcie napoleońskim, w oryginalnej scenerii XIX wiecznego fortu, realizowane są ciekawe programy edukacyjno rozrywkowe, nawiązujące do tradycji morskich, związanych z wielkimi żaglowcami. To „Piracka Przygoda” Tadeusza Waśko, działająca od 2000 roku.
Prawdziwych kowboi spotkamy w Parku Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie. To także idealne miejsce dla spragnionych przygód w stylu western.
W Dygowie jest całoroczny Park Rozrywki Pomerania Fun Park, bajkowy ogród, gdzie na ponad 30 hektarach cała rodzina może spędzić wspaniały czas na wspólnej zabawie.
W Świnoujściu z liniami promowymi Unity Line i TT-Line można wybrać się w fantastyczny rejs do Skandynawii.
W Wolinie w Centrum Słowian i Wikingów zobaczycie jak, żyli Słowianie od IX do XI wieku. Wewnątrz chat o różnej konstrukcji można obejrzeć repliki mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat. Dotknąć i samodzielnie wypróbować działania różnych przedmiotów, siadać na "historycznych" krzesłach, położyć się na łóżku, po prostu przenieś się w czasy dawnych Słowian i Wikingów! W Centrum organizowane są kolonie tematyczne: Przygody z Wikingami, świetna propozycja wakacyjna dla dzieci i młodzieży.
W Leonardii w Krupach koło Darłowa sprawdzimy, czym bawił się Leonardo da Vinci. Koniecznie zajrzyj do „Pracowni Leonarda”, zbuduj jego wynalazki i sprawdź, czy działają.

W województwie Lubuskim doskonałym miejscem na rodzinną wycieczkę jest Park Dinozaurów w Nowinach Wielkich. Dzięki niemu można się zapoznać z fauną panującą na naszej planecie w erze mezozoicznej.

Majaland to miejsce pełne atrakcji znajdujące się w Kownatach.

W Łódzkim polecamy:

Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, jedno z najważniejszych centrów edukacji i rozwoju w Polsce, przyciągające zarówno mieszkańców Łodzi, jak i turystów z całego kraju. Miejsce łączące naukę, kulturę i rozrywkę oferując niezapomniane doświadczenia dla ludzi w każdym wieku

W Chociszewie wyjątkową Dolinę Skrzatów gdzie w zakamarkach tajemniczego lasu, przeżyjecie niezwykłą przygodę.
120 km od Warszawy w Kołacinku, Dino Park udostępnia między innymi wystawę edukacyjną ICE AGE, interaktywną wystawę 3D, gdzie zobaczymy wybuchający wulkan, narodziny dinozaura oraz przeżyjemy emocje końca świata.

W miejscowości Ujazd znajduje się Mikrokosmos, miejsce w  którym można spotkać niezwykle realistyczne rzeźby owadów, wykonane z dużą dbałością o ich budowę morfologiczną.

Małopolska, region w południowej Polsce także obfituje w atrakcje turystyczne.

W podróż po historii i tradycjach Ziemi Sądeckiej i Pienin udasz się podczas wizyt w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu i jego oddziałach: Dom Gotycki, Sądecki Park Etnograficzny, Galeria Marii Ritter i stare wnętrza mieszczańskie, Miasteczko Galicyjskie, Muzeum Nikifora, Muzeum Pienińskie, Muzeuch Lachów Sądeckich.
W Bochni do podziemi najstarszej kopalni soli w Polsce, Kopalni Soli Bochnia dostajemy się prawdziwą windą górniczą. To miejsce pełne unikalnych atrakcji sprzyjających aktywności fizycznej przy jednoczesnym poznaniu historii powszechnej, historii rozwoju przemysłu i górnictwa na przestrzeni wieków.
W Kluszkowcach mamy wspaniały
Ośrodek Narciarski Czorsztyn-ski, który funkcjonuje zarówno latem, jak i zimą.
W Krakowie jest wiele interesujących miejsc, jednak chcielibyśmy w tym miejscu wyróżnić Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN. Muzeum to posiada bogate zbiory przyrodnicze, które obejmują okazy zwierząt, roślin, minerałów i innych elementów związanych z przyrodą. Łączna liczba zgromadzonych eksponatów to ponad 2 miliony okazów. Oczywiście, ze względu na ograniczoną powierzchnię, nie są one wszystkie jednocześnie prezentowane.
Gorących kąpieli zażyjesz w naturalnych źródłach z widokiem na Tatry w kompleksie Terma Bania w Białce Tatrzańskiej.

Rodzinną rozrywkę zapewni Energylandia, Zatorland w Zatorze i Park Linowy Stary Bór Murzasichle.
W Podkarpackim w Bieszczadach proponujemy odwiedzić Galerię u Żmija w Wojtkowej gdzie możemy spotkać "na żywo" wielkiego miłośnika przyrody (ale nie tylko) Andrzeja Borowskiego.

Zobacz więcej ofert w Małopolsce

W Opolskim przy Zamku w Mosznej znajduje się jedyne takie miejsce w Polsce i w Europie, Fabryka Robotów gdzie budowane są ogromne stalowe roboty inspirowane filmami Sci-fi. Wszystkie znajdujące się tu postacie zostały zbudowane ręcznie przez jednego człowieka Sebastiana Kucharskiego. Dzięki pasji właściciela do filmów fantasy i ogromnej kreatywności możecie podziwiać te nietuzinkowe dzieła.
4 km od Byczyny przeniesiemy się do Średniowiecznego Grodu. Obiekt jest umiejscowiony w malowniczym miejscu na wyspie otoczonej naturalną fosą nad zalewem Biskupice-Brzózki. To właśnie w nim w pierwszy weekend maja odbywają się jedne z największych w Europie turniejów rycerskich.

Zobacz więcej ofert w Opolskim

W Śląskim, w Chlebowej Chacie w Górkach Małych poznamy dawną wieś w pigułce. To dawna wieś w pigułce, tyle że jakby ożywiona. Można tam zobaczyć i poczuć jak wyglądało życie 50, a nawet 100 lat temu. W tych samych warunkach odbywa się pieczenie chleba według tradycyjnej receptury i ręczne ubijanie masła.
Niewątpliwie numerem 1 wśród atrakcji Śląska jest Legendia, Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie, największy tematyczny park rozrywki w Polsce.
Historię rozwoju hutnictwa poznamy w Muzeum Hutnictwa Cynku, WALCOWNI w Katowicach.

Zobacz więcej ofert w Śląskim

We Wrocławiu, na Dolnym Śląsku znajduje się ZOO Wrocław. To najstarsze zoo w Polsce. Działa od 1865 r.

W Kudowie Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, gdzie główną atrakcją jest pracownia garncarska, w której odbywają się pokazy toczenia naczyń z gliny. Każdy z gości ma możliwość spróbowania swoich sił na kole garncarskim a swoją pracę zabiera na pamiątkę.

Zobacz więcej ofert w Dolnośląskim

W Świętokrzyskim atrakcji mamy również sporo.

W Kielcach znajduje się największe i najdłużej funkcjonujące Muzeum Zabawek i Zabawy.
W miejscowości Krajno czeka na Was całoroczny, rodzinny ośrodek edukacyjno-rozrywkowy, a zimą stacja narciarska z najdłuższymi w centralnej Polsce trasami zjazdowymi, Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.
W Hucie Szklanej w Osadzie Średniowiecznej cofniemy się w czasie o kilka stuleci i skorzystamy z oferty ciekawych warsztatów interaktywnych.
Któż z nas nie zna Koziołka Matołka?  W Pacanowie, powstało Europejskie Centrum Bajki jego imienia. Miejsce, w którym uczymy się poprzez zabawę.
Kilkanaście ciekawych atrakcji, między innymi park linowy, osadę wikingów, ptaszarnię znajdziesz w Nowej Holandii w Elblągu, w Warmińsko-Mazurskim.
W Wielkopolskim, w Trzebawiu, w Deli Parku, gdzie hasłem przewodnim jest: "Poznaj przyrodę, poczuj przygodę!” - na powierzchni ponad 6 hektarów stworzono park edukacyjno-rozrywkowy, w którym każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie!
Atrakcyjnych miejsc na Urloplandii przybywa. Serdecznie zapraszamy do kolejnych odwiedzin naszej strony.

Zobacz więcej ofert w Świętokrzyskim

 

 

 

Artykuł sponsorowany

Megalandia Ustka, Atrakcje Turystyczne
Muzeum Piekarnictwa, Atrakcje Turystyczne Ustka
Park Wodny w Redzikowie, Atrakcje Turystyczne
Park Wodny Trzy Fale, Atrakcje Turystyczne Słupsk
Trampoliny Slupsk, Atrakcje Turystyczne
Park Linowy Leśny Kot Słupsk, Atrakcje Turystyczne
Muzeum Kultury Ludowej Swołowo, Atrakcje Turystyczne
Muzeum Wsi Słowińskiej, Atrakcje Turystyczne
Kaszubski Park Miniatur Strysza Buda - Atrakcje Turystyczne
Farma Strusi Afrykańskich Garczyn - Atrakcje Turystyczne
Kajaki Młyn - Spływy Kajakowe, Atrakcje Turystyczne
Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach, Atrakcje Turystyczne
Pracownia Kaszubskiej Ceramiki Neclów, w Chmielnie - Atrakcje Turystyczne
Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera - Kartuzy - Atrakcje Turystyczne
Loty Balonem - Wejherowo - Atrakcje Turystyczne
Muzeum Zamkowe Malbork - Atrakcje Turystyczne
Rejsy Widokowe po Nogacie  Malbork - Atrakcje Turystyczne
Dinopark Malbork - Atrakcje Turystyczne
Park Linowy Jump Park Malbork - Atrakcje Turystyczne
Czarogrody Celbowo - Atrakcje Turystyczne
Lemur Park Rumia - Atrakcje Turystyczne
Osada Średniowieczna w Sławutowie - Atrakcje Turystyczne
Nautilius Kino Gdynia - Atrakcje Turystyczne
Experyment Gdynia - Atrakcje Turystyczne
Klockownia Gdańsk - Atrakcje
Ocean Park Władysławowo - Atrakcje Turystyczne
Łeba Labirynt - Atrakcje Turystyczne
Ogród Dendrologiczny Przelewice - Atrakcje Turystyczne
Ogrody Hortulus Dobrzyca - Atrakcje Turystyczne
Wojskowo Przyrodnicza - Przygoda - Biwak - Stojkowo - Atrakcje Turystyczne
Piracka Przygoda Kołobrzeg - Atrakcje Turystyczne
Polferries - Atrakcje Turystyczne
Dziki Zachód, Kołobrzeg Zieleniewo, Atrakcje Turystyczne
Pomerania Dygowo - Atrakcje Turystyczne
Centrum Słowian i Wikingów, Atrakcje Turystyczne
Unity Line - Linie Promowe, Atrakcje Turystyczne
Leonardia - Darłowo - Krupy, Atrakcje Turystyczne
Wioska Ginących Zawodów, Skansen Garniec - Koronowo - Atrakcje Turystyczne
MEGA PARK Rodzinny Park Edukacji i Rozrywki w Grudziądzu, Atrakcje Turystyczne
BUNKIER 51, Toruń, Atrakcje Turystyczne
Jump Arena Toruń, Atrakcje Turystyczne
RepublikaPark, całoroczny kryty skatepark, Toruń - Atrakcje Turystyczne
Active Zone Świecie, Atrakcje Turystyczne
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Atrakcje Turystyczne
Szlak Ginących Zawodów Kudowa Zdrój, Atrakcje Turystyczne
Muzeum Papiernictwa, Duszniki Zdrój, Atrakcje Turystyczne
Muzeum Filumenistyczne, Bystrzyca Kłodzka, Atrakcje Turystyczne
EC-1, Łódź, Atrakcje Turystyczne
Zamek w Brzegu Atrakcje Turystyczne
Muzeum Życia w PRL, atrakcje turystyczne
Gigantei
Ładuję stronę