Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Atrakcja dla Rodzin, najlepsza w Karpaczu - Muzeum Techniki i Budowli z Klocków

Wiecie skąd się wzięły klocki LEGO? Lego wymyślił duński stolarz z Billund, Ole Kirk Christiansen. Zaczęło się od tego, że po pożarze warsztatu stolarskiego wystrugał dla swoich dzieci drewnianą kaczkę. Zabawka spodobała się okolicznym dzieciom i Christiansen zaczął produkować kolejne podobnego rodzaju zabawki, a później klocki.
Pierwszy zestaw LEGO jaki znamy dzisiaj, na świecie pojawił się w roku 1949. Nosił on nazwę „Automatic Binding Bricks”, która oznaczała po prostu, że są to „klocki samołączące”.
Od lat inspirują dzieci i dorosłych na całym świecie. Szacuje się, że ok. 400 mln ludzi co roku bawi się klockami Lego.
Z fascynacji do tych zabawek, 6 stycznia 2015 roku powstało miejsce pełne konstrukcji z klocków LEGO.

To właśnie Muzeum Klocków Lego w Karpaczu.
https://www.muzeumklockow.pl/

Kiedy pierwszy raz odwiedziłem to miejsce, poczułem się jak mały chłopiec, który właśnie odkrył ukryte skarby. Przedstawione tam konstrukcje i budowle przeniosły mnie w nieograniczony świat fantazji. Oglądając kolejne wystawy, mój wzrok przykuwały niesamowite konstrukcje – od replik słynnych budowli świata po fantastyczne krajobrazy z wymyślonych światów.

Wszystkie zbudowane z klocków LEGO. Czułem się jak odkrywca nowego lądu, który z każdym krokiem poznaje coś niezwykłego. Czas upłynął niezauważalnie. Po kilku godzinach w Muzeum Klocków Lego opuściłem je z uśmiechem na twarzy i głową pełną nowych pomysłów. Jestem pod wrażeniem talentu i kreatywności ludzi, którzy stworzyli te niezwykłe konstrukcje. Miejsce zawładnęło moje serce i umysł;) Gorąco je polecam! Jeśli znajdziesz się w Karpaczu, koniecznie musisz odwiedzić to magiczne miejsce. Tutaj oderwiesz się od codzienności. To gratka nie tylko dla fanów klocków Lego, to zabawa dla dużych i małych.


A dla tych, którzy pragną zabrać odrobinę magii LEGO do domu, muzeum oferuje również sklep z bogatym asortymentem klocków LEGO oraz gadżetów z nimi związanych. Od klasycznych zestawów konstrukcyjnych po unikatowe produkty kolekcjonerskie - każdy znajdzie tu coś dla siebie, aby kontynuować swoją przygodę z tym kultowym produktem.


 

 

Informacje praktyczne i inne, odnośnie muzeum w poniższej prezentacji:

 

Artykuł sponsorowany

Muzeum Klocków Lego w Karpaczu
Muzeum Klocków Lego w Karpaczu
Muzeum Klocków Lego w Karpaczu
Muzeum Klocków Lego w Karpaczu
Ładuję stronę