Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Alta Badia

      Alta Badia to okręg turystyczny we włoskich Dolomitach. Ludność tam mieszkająca, w olbrzymiej większości nazywa siebie Ladynami i mówi językiem ladyńskim. Najważniejszymi miejscowościami są: Corvara i Colfosco. Obie leżą w imponującej scenerii doliny, otoczonej majestatycznymi szczytami górskimi. Corvara jest malowniczą miejscowością z ekskluzywnymi sklepami, hotelami i barami. W licznych restauracjach serwowane są również dania kuchni ladyńskiej.

     W zimie wieś Kolfuschg, która jest położona powyżej Corvary stanowi doskonałą bazę do uprawiania zjazdów narciarskich, ponieważ trasy rozpoczynają się tuż po wyjściu z hoteli. Latem miejscowość ta jest doskonałym punktem wypadowym do wędrówek górskich. Miłośnicy przyrody muszą koniecznie zobaczyć wodospady Pisciadù. Nieopodal znajdują się liczne szlaki wspinaczkowe, oraz dzika i romantyczna dolina Mittagstal, po ladyńsku zwana Val Mezdi.

     Raz w roku ladyńska wieś La Villa, kilka dni przed Bożym Narodzeniem staje się centrum światowego narciarstwa zjazdowego, ponieważ spotyka się tam światowa elita narciarzy na słynnym slalomie gigancie Gran Risa-Piste, zaliczanym do Pucharu Świata w konkurencjach zjazdowych.

     Cały okręg Alta Badia zaprasza do odwiedzin o każdej porze roku. Każdy znajdzie tam coś interesującego dla siebie, zgodnie ze swoim zamiłowaniem. A czy jest tam pięknie? Możemy to ocenić na poniższych zdjęciach.

Z.W.

Ładuję stronę