Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Airport Princess Juliana

     Port Lotniczy Princess Luliana położony jest na karaibskiej wyspie Sint Maarten, a samo lotnisko przyjmuje samoloty różnych linii z całego świata. Lądują na nim również duże, pasażerskie samoloty.

     Charakterystycznym jego elementem jest położenie. Otóż mieści się ono na wąskim pasie lądu pomiędzy dwoma plażami (jedna od strony Atlantyku, a drugą oblewają wody zatoki Simpson Bay). Na atlantyckiej plaży opalają się, kąpią i wypoczywają wczasowicze, a dosłownie nad ich głowami (nieraz 10 metrów) lądują i starują wielkie samoloty. Miejsce to przyciąga też entuzjastów lotnictwa, ponieważ efekt spowodowany przez lądujące samoloty jest niesamowity. Na pewno odczujesz dreszczyk emocji. Nigdzie indziej na świecie nie można przeżyć takiej przygody.

     Lotnisko jest zaliczane do jednych z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Piloci nie mają żadnego marginesu ewentualnego błędu, ale jeśli już do niego dojdzie, może to spowodować przykre konsekwencje. Niestety, zgromadzeni na plaży poszukiwacze przygód widocznie nie mają takich skojarzeń.

     Czy jest to bezpieczne? Oceńmy sami, oglądając zdjęcia.

Z.W.

 

Ładuję stronę